cieplodlapoznania.pl

Forum dyskusyjne

Czy sprzedawcy są również producentami sadzonek?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 52
Zastanawiam się nad tym, czy jak kupuje się sadzonki drzewek od hurtownika, to również on jest ich producentem. Pytam, bo ostatnio kupiłam kilka drzewek i po kilku dniach po prostu stały się żółte i nie nadawały do niczego. Akurat nie miałm kiedy pojechać z reklamacją, ale na pewno to jeszcze zrobię.
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 38
Witam, pewnie to tylko sprzedawca, a nie hodowca. Najlepsi na rynku oferują w sprzedaży tylko to co sami wyprodukują, bo wtedy mogą po prostu ręczyc za jakość takiego produktu. Poza tym jest jeszcze jedna kwestia. Niektórzy mają jakieś tajemnice na przykład na pzyspieszony wzrost roślin, które na pewno dają przewagę...
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 53
Location: Hel
Aż tyle tych tajemnic to znowu na rynku nie ma :))) Moim zdaniem kluczowe znaczenie ma po prostu wiedza na temat uprawy danego drzewa, czy sadzonki. Jeśli dobrze poprowadzi się cały proces od nasiona do sadzonki, to sama roślina będzie zdrowa i będzie się dobrze trzymala przez długi czas.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 53
Location: Hel
No tak, pozostaje też jeszcze to, żęby ten co kupuje dobrze się opiekował rośliną :)))
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 60
Location: Chorzów
Hehe, no tak...Jak kupować to tylko od sprzedawcy, któy także prowadzi uprawy. Tak na przykład dzieje się tutaj http://sadzonki-kubiak.pl/, gdzie wszystkie rośliny pochodzą z własnych ogrodów. Zarówno iglaki, jak i rośliny liściaste zostały wyhodowane w odpowiednich warunkach. Taki producent sadzonek jest naprawdę godny zaufania.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 64
Location: Bełchatów
Słyszałem o wspomnianym sprzedawcy od moich krewnych, którzy kupili dość dużą posiadłość w Wielkopolsce. Żeby nie szukać zbyt daleko kupili w hurtowni mnóstwo odmian dzrewek, zarówno tych prostych w uprawie, jak i nieco trudniejszych odmian. W sumie to ich na żywo nie widziałem, ale kuzyn twierdzi, że już powoli widać efekty ich inwestycji.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 52
Location: Mysłowice
No na efekty oparte na roślinach to przyjdzie poczekać. Jesli sa jednak dobre podstawy, jak na przykład pewne zakupy to proces ten można przyspieszyć, bo rośliny będą po prostu rosły zdrowo...

Post Reply

Page: 1