cieplodlapoznania.pl

Forum dyskusyjne

Czy tarasy z kompozytu warte są uwagi?

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 11
Location: Toruń
Hej! Ostatnio znajomy mówił mi o tym, że myślą, by wdomu zrobić sobie taras z kompozytu. Powiem szczerze, że ja też myślałem nad tym by coś zmienić w swoim ogrodzie, tak ściślej to właśnie myślałem o wymianie tarasu, ale kompozyt mi się źle kojarzy. To tylko moje uprzedzenie, czy jak?
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 62
Location: Tychy
Zdecydowanie myślę, że to uprzedzenie :) Przede wszystkim kompozyt kojarzy nam się zazwyczaj z jakimś tanim plastikiem, a to zupełnie nie o to chodzi. Generalnie większość rzeczy, jakie nas dzisiaj otacza to kompozyty, prawda? To taki taras też, tylko że inna, specyficzna mieszanka. Dzięki temu, że około 60 procent takiej deski WPC to bambus, to uzyskuje ona barwę i fakturę zupełnie jak w naturalnym drewnie. Kwestia tylko tego, że została sprasowana z pewnymi polimerami w określonej temperaturze i został użyty odpowiedni klej.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 11
Location: Toruń
Deska WPC? Mówisz, że to jest właśnie ten kompozyt? Przyznaję, że widziałem coś takiego w internecie i rzeczywiście mi się to podobało, ale nie wiedziałem, że jedno i drugie to to samo. A to zmienia zupełnie postać rzeczy :) To ja sam też muszę się porządnie zastanowić, czy by tego rozwiązania nie wybrać. Dzięki Ci serdeczne koleżanko, jestem bardzo wdzieczny ;)

Post Reply

Page: 1