cieplodlapoznania.pl

Forum dyskusyjne

Przygotowania do egzaminu Cambridge

Post Reply

Page: 1

Author Post
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 15
Location: Koło
Egzaminy już za rok, a ja już się przygotowuję. Za pewien czas czekają mnie egzaminy CAE i w związku z tym potrzebuję garści porad jak we właściwy sposób się do nich przygotować. Macie jakieś sprawdzone rady?
« Last edit by fitce2012 on Wed Nov 30, 2016 7:53 pm. »
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 51
Location: Mysłowice
Przede wszystkim wybór miejsca do nauki, w którym nie będzie Ci nikt przeszkadzał. Hałas i inne rozrywki sprawiają, że trudno się skoncentrować i może mieć to wpływ na ilość informacji do zapamiętania.
Member
Registered: Jul 2015
Posts: 62
Location: Tychy
Ja z kolei mam odmienną ale równie ważną radę. Rób regularne przerwy w czasie nauki. Odrywając się od ćwiczeń na 20 minut co dwie godziny da Ci czas na zapamiętanie tego, co już się nauczyłeś, a także pomoże Ci skoncentrować się na kolejne dwie godziny.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 63
Location: Bełchatów
Zdobądź praktyczne testy, bo nie ma lepszego sposobu, aby przygotować się do testu, niż podjęcie próby regularnej praktyki z testów egzaminacyjnych. Ja w ten sposób przygotowywałem się do egzaminu Cambridge English BULATS, do poczytania tutaj fce.pl/certyfikaty-egzaminy/bulats. Nie tylko można nauczyć się języka na egzamin, ale można też poznać styl pytań egzaminacyjnych oraz dobre praktyki technik egzaminacyjnych.
Member
Registered: Nov 2013
Posts: 26
Location: Września
Hej. Można też dołączyć do grupy studyjnej. Nuka z przyjaciółmi i kolegami może pomóc motywować Cię do bardziej regularnej nauki.
« Last edit by fitce2012 on Wed Aug 30, 2017 6:48 am. »
Member
Registered: Mar 2016
Posts: 37
Niektórzy ludzie uczą się najlepiej w godzinach porannych, inni nocą. Zdecyduj kiedy uczysz się najlepiej i spróbować ćwiczyć w tych godzinach.

Post Reply

Page: 1